Box Home

 

 

Energooszczędne domy modułowe i prefabrykowane


Budowa domów metodą tradycyjną oznacza zazwyczaj bardzo duże zaangażowanie czasowe i jednocześnie konieczność posiadania znaczących zasobów finansowych. W Polsce czas budowy prywatnych domów trwa średnio 2-3 lata. Musisz zadbać o odpowiednie planowanie, potrzebujesz architekta i ekipę budowlaną. Niejednokrotnie wybierasz i zamawiasz materiały. Bardzo często jesteś zmuszony podejmować dziesiątki decyzji i czuwać nad wszystkim. BoxHome proponuje odmienną drogę dojścia do celu sprawiając, że stanie się ona zdecydowanie szybsza, mniej angażująca i tańsza.

Upragniony domek lub dom do całorocznego zamieszkania może pojawić się na Twojej działce w przeciągu kilku, kilkunastu tygodni i będzie gotowy do natychmiastowego zamieszkania, w pełny wykończony i wyposażony. Twoje zaangażowanie będzie minimalne dzięki czemu będziesz miał silę i energię, aby cieszyć się nowym miejscem! BOXHOME wspólnie z grupą doświadczonych architektów, inżynierów i managerów zaprojektował nowoczesne i energooszczędne domy (w zakresie budynków modułowych oraz prefabrykowanych).

Proces produkcji polega na prefabrykacji elementów w fabryce na bazie konstrukcji modułowych (lub prefabykowanych nośnych ścian wartswowych), a następnie transportu i montażu domu na działce klienta. Daje to jednocześnie w przyszłości możliwość zmiany lokalizacji budynku, a nawet powiększenia go. Wszystkie rozwiązania, materiały i instalacje są zweryfikowane i przetestowane na linii produkcyjnej, tak aby zapewnić maksymalną jakość, trwałość i komfort użytkowania. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą gotowych domów modułowych BoxHome poniżej. 

UWAGA: Poniższe projekty są rozwiązaniami przykładowymi. Każdorazowo przygotowujemy także na życzenie klienta projekty indywidualne z uwzględnieniem specyfiki działki i oczekiwań co do metrażu.

Cechy naszych domów

Domy modułowe producent

Nowoczesny design

Nowoczesny design, jednocześnie zgodny z naturą zapewnia ponadczasowy charakter Twojego domu. W zależności od projektu - z dachem płaskim lub spadzistym.

Prefabrykowane domy

Maksymalnie krótki czas do zamieszkania

Od Twojej decyzji / umowy wystarczy kilka, kilkanaście tygodni aby zamieszkać w pełni wyposażonym domu.

Domy letniskowe producent

Minimum zaangażowania

Nie musisz się niczym martwic i zajmować. Wystarczy tylko przygotowanie działki, resztę zajmują się my. Nie potrzebujesz ekipy budowlanej, architekta, nie musisz nic organizować.

Kontenery handlowe

Szybki montaż na Twojej działce

Twój dom będzie gotowy po kilku dniach od naszego przyjazdu z fabryki (w przypadku technologii modułowej), lub kilku tygodniach (w przypadku rozwiązań prefabrykowanych)

Domy modułowe producent

Pełne wykończenie w opcji

W naszych domach modułowych i prefabrykowanych masz wszystko czego potrzebujesz do natychmiastowego zamieszkania.  Możesz również wybrać "standard deweloperski".

Prefabrykowane domy

Technologia

Używana przez nas technologia prefabrykatów (ścian) jest zgodna z polskimi normami i zapewnia taką samą izolację jak domy budowane klasycznie np. z cegły.

Domy letniskowe producent

Dostęp do naturalnego światła

Powierzchnia energooszczędnych okien w naszych projektach wynosi 50 %, dzięki czemu cieszysz się naturą, jednocześnie dajemy ci zawsze możliwość do zachowania intymności.

Kontenery handlowe

Oświetlenie LED

Stosujemy oświetlenie LED, w odpowiedniej barwie tworząc w Twoim przyszłym wnętrzu wspaniały klimat i ograniczając pobór energii.

Domy modułowe producent

Naturalne materiały

Maksymalnie wykorzystujemy naturalne materiały, szczególnie drewno tworząc nasze projekty w zgodzie z naturą.

Prefabrykowane domy

Standard Eco

Konstrukcja i użyte materiały podlegają recyklingowi.

Domy letniskowe producent

Niski pobór energii

Nasze domy zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować pobór energii. Nakłady na ogrzanie domu sprawią, że koszta jego utrzymania nie nadwyrężą domowego budżetu

Kontenery handlowe

Możliwość przeniesienia budynku

Zawsze jeśli zechcesz zmienić lokalizację swojego budynku będziesz miał możliwość przemieszczenia go w łatwy i tani sposób (dotyczy budownictwa modułowego)

Domy modułowe producent

Small BoxHome

Przykładowy całoroczny dom o powierzchni 34 m2. Cena od 3200 PLN za m2 w standardzie deweloperskim

Medium BoxHome 1

Przykłądowy całoroczny dom o powierzchni 54 m2. Cena od 3100 PLN za m2 w standardzie deweloperskim

Prefabrykowane domy
kontenery handlowe

Medium BoxHome 2

Medium BoxHome 2 jest całorocznym prefabrykowanym domem modułowym o powierzchni ok. 84 mkw.  ;Cena od 3100 PLN za m2 w standardzie deweloperskim

Large BoxHome 1

Przykładowy całoroczny dom o powierzchni 93+40m2 (w sumie 133 m2) Cena od 3000 PLN za m2 w standardzie deweloperskim

Domy modułowe
Domy modułowe producent

Large BoxHome 2

Przykładowy całoroczny dom o powierzchni ok. 150 m2. Cena od 2900 PLN za m2 w standardzie deweloperskim

Opcjonalnie

Kontenery handlowe

Inteligentne zarządzanie domem

Możesz sterować oświetleniem i ogrzewaniem z poziomu swojego smartphone’a, nawet gdy jesteś bardzo daleko od domu.

Domy modułowe producent

Odnawialne źródła energii

Zapewnimy panele fotowoltaniczne, własną mini-elektrownię czy ogrzewanie prosto z ziemi.

Projekty indywidualne

BOXHOME przygotowuje projekty indywidualne domów modułowych i prefabrykowanych. W pierwszy etapie przygotowywana jest koncepcja wstępna. 

Aby rozpocząć pracę nad indywidualnym projektem Inwestor przekazuje BOXHOME:
- skan mapy działki w skali 1:500 ub 1:1000 z oznaczeniem działki
- lokalny plan zagospodarowania przestrzeni lub jeśli go nie ma informacje jakie są wydawane warunki zabudowy dla okolicznych zabudowań
- krótką ankietę (na bazie przesłanego wzoru), która precyzuje potrzeby i wizje Inwestora (np. układ powierzchni, metraż, kwestie garażu, systemu grzewczego, fasady budynku itp)

KONCEPCJA WSTĘPNA. Na tej podstawie odbywamy spotkanie (możliwa jest również telekonferencja). Inwestor otrzymuje do współpracy dedykowanego architekta. Mając komplet informacji przygotowujemy koncepcje budynku, z uwzględnieniem rozwiązań zgodnych z powyższymi informacjami. Koncepcja zawiera: układ funkcjonalny budynku (rzut w wymiarami) - z zaznaczeniem poszczególnych pomieszczeń, ich funkcji, metrażu, itp, wizualizacje budynku od strony fasady, wrysowanie budynku w plan działki z zachowaniem dróg dojazdowych, frontu, tyłu itp. Na tym etapie możliwe są oczywiście uwagi do koncepcji. 

KOSZTORYS INWESTYCJI. Na podstawie koncepcji BOXHOME przygotowuje szczegółową wycenę inwestycji. Kosztorys jest omawiamy z Klientem, a projekt ewentualnie rewidowany tak, aby uzyskać ostateczny kształt, który jest podstawą do przystąpienia do realizacji inwestycji. W dalszym etapie przygotowywany jest projekt wykonawczo-budowlany. W całym procesie pomagamy Kientowi z formalnościami związanymi ze zgłoszeniem budowy lub uzyskaniem pozwolenia na budowę. 

Cennik

Poniżej przedstawiamy Państwu orientacyjne ceny naszych budynków wykonywanych w technologii modułowej oraz prefabrykowanych ścian konstrukcyjnych. Dokładna cena zależy od projektu, materiałów fasadowych, ilości i wielkości okien czy źródła instalacji grzewczej. W celu wykonania dokładnej wyceny na bazie projektu prosimy o kontakt z nami. Przygotowujemy również projekty budynków pod potrzeby indywidualne.

Standard BOXHOME ("developerski")
 Technologia modułowaTechnologia prefabrykowana
Oszczędność wynikająca z zaangażowania inwestora w proces budowlany*90 %80 %
Czas budowy / montażu / prefabrykacji2 miesiące3 miesiące
Cena netto2400-3200 zł / m22600-3200 zł / m2
Charakterystyka budynkuEnergooszczędnyEnergooszczędny lub pasywny
FundamentyStopy fundamentowe, Płyta fundamentowa, Ława fundamentowaPłyta fundamentowa, Ława fundamentowa
KonstrukcjaStalowaKonstrukcyjne panele strukturalne wraz z rdzeniem izolacyjnym w systemie H-Block pełniące funkcję ścian wraz funkcją nośną
ŚcianyZabudowa konstrukcji panelami strukturalnymi wraz z rdzeniem izolacyjnym
OknaTak (okna energooszczędne, trójszybowe)Tak (okna energooszczędne, trójszybowe)
Drzwi zewnętrzneTak. Drzwi wejściowe, energooszczędneTak. Drzwi wejściowe, energooszczędne
Poszycie dachoweTakTak
Elewacja zewnętrznaTakTak
Odprowadzenie wodyTakTak
Instalacja elektrycznaTakTak
Instalacja wentylacyjnaTakTak
Instalacja wod-kanTakTak
Instalacja grzewczaTakTak
Instalacja TVTakTak
Wykończenie ścian wewnątrz (płyta GKB lub Fermacell)TakTak
Wykończenie sufitów (płyta GKB)TakTak

 

W przypadku skomplikowanych projektów, niestandardowych przeszkleń, drogich systemów grzewczych, czy egzotycznych materiałów fasadowych ceny mogą wychodzić poza górną granicę pułapu. Koszt projektu budowlanego jest kalkulowany indywidualnie. Wraz z budynkiem można zamówić w BOXHOME Standard „pod klucz” uwzględniając projekt wnętrz. Ceny zależą od wielkości budynku oraz projektu. 

* oszczędność wynikająca z zaangażowania inwestora w proces budowlany w porównaniu z inwestycją budowaną w sposób klasyczny. W budownictwie modułowym i prefabrykowanym w BOXHOME inwestor jest zaangażowany minimalnie w proces budowy. Większość prac wykonywanych jest w ścisłym, fabrycznym reżimie produkcyjnym. Inwestor nie musi doglądać ekip, organizować materiałów, itp

BOXHOME Sp. z o.o.
ul. Puławska 465
02-844 Warszawa